18 ARALIK GÖÇMENLER GÜNÜ NEDENİYLE SAYIN VALİMİZ HARUN SARIFAKIOĞULLARI'NI ZİYARET ETTİK.Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla göçmenlerden oluşan bir heyeti makamında kabul etti.
 
 
İl Göç İdaresi Müdürü Tuncay Muhammet Arışan başkanlığında Vali Sarıfakıoğulları’nı ziyaret eden göçmenler, ilimizde çeşitli nedenlerden dolayı bulunan göçmenlerin sorun ve isteklerini kaydettiler.
 
 
İl Göç İdaresi Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi veren Arışan, ilimizde göçmenlerle ilgili olarak müdürlük olarak ilişkili tüm kamu kurumları ve STK’larla birlikte hizmet verdiklerini, bu süreçte kendilerine desteklerini esirgemeyen Vali Sarıfakıoğulları’na şükranlarını sundu.
 
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Sarıfakıoğulları, içinde bulunduğumuz süreçte, birçok insanın hayatı ve özgürlüğü söz konusu olmadıkça ülkelerini terk etmeyeceklerini kaydederek, göç meselesinin siyasi ya da sosyal tartışmaların dışında tutulması gereken, insani ve vicdani bir mesele olduğunu kaydetti.
Kayıt: 18.12.2017
Güncelleme:18.1.2018
Paylaş


WS05