DEVİR KOMİSYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Taşra Devir Protokolü kapsamında Giresun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yürütülen Devir Komisyon Toplantısı 24 Nisan 2015 tarihinde yapıldı.

6458 sayili Yabancilar ve Uluslararasi Koruma Kanununun Geçici 1 inci maddesinin dördüncü fikrasi hükmü geregi Emniyet Genel Müdürlügü ile Göç Idaresi Genel Müdürlügü arasinda yapilan Protokol çerçevesinde Giresun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında yürütülen Devir Komisyon Toplantısı 24 Nisan 2015 tarihinde yapıldı. Giresun İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzde düzenlenen toplantıya Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN başkanlık etti.

Toplantıda devir sürecine ilişkin olarak gerçekleştirilen hazırlıklarda gelinen nokta ele alınırken aynı zamanda Sayın Hasan KARAHAN’a süreçle ilgili bilgiler verildi. Karşılıklı işbirliği ve diyalog vurgusu yapılan toplantı, Sayın Hasan KARAHAN’ın her iki kurum yöneticilerine devir çalışmaları sürecinde gösterdikleri üstün gayret nedeniyle teşekkür etmesiyle sona erdi.18 Mayis 2015 tarihinden itibaren İl Emniyet Müdürlügü Yabancılar Sube Müdürlügü tarafindan yerine getirilen iş ve işlemler İl Göç idaresi Müdürlügü tarafindan yürütülmeye baslanmistir.
Kayıt: 8.12.2015
Güncelleme:8.12.2015
Paylaş


WS05