Sayın Valimiz, AB Delegasyonu İnsani Yardım Departmanını Kabul EttiSayın Valimiz Hasan Karahan, bugün (08 Mart 2017 Çarşamba) Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu İnsani Yardım Departmanından üç kişilik heyeti makamda kabul etti.
 
Ziyarette, çalışmaları hakkında Vali Karahan’a bilgi sunan AB Delegasyonu İnsani Yardım Departmanını yetkilileri;  Avrupa Birliği tarafından ülkemizdeki yabancıların ihtiyaçlarına yönelik taahhüt edilen 3 milyar avro kapsamında Avrupa Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğünün ( DG ECHO) koordinesiyle ve ülkemizdeki ilgili kurumların katılımıyla “Sosyal Uyum Yardımı Programı” uygulanmaya başlandığını ifade ettiler.
 
Yetkililer, ayrıca program kapsamında ECHO, Türk Kızılayı ve Dünya Gıda Programı (WFP) katkı ve katılımlarıyla 6-10 Mart tarihleri arasında Sosyal Uyum Yardım Programını izleme ve değerlendirme amacıyla, ilimizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ofislerine, Türk Kızılay’ına, Halk Bankası Şubelerine, bazı sivil toplum kuruluşlarına ve hanelere ziyaretler yapacaklarını belirttiler.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan, Avrupa Birliği Delegasyonu İnsani Yardım Departmanını yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi.
 
Ziyarette, İl Göç İdaresi Müdürü Tuncay Muhammet Arışan, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gökhan Geldi de hazır bulundu.
Kayıt: 9.3.2017
Güncelleme:9.3.2017
Paylaş


WS05